ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Alkali Filtreler 

Alkali filtreler suyun mineral gibi yararlı maddelerini arttırması ile bilinir. Bağlantısı 1/4tür. Boyu 255 milimetredir. Çapı 53 milimetredir. Maksimum çalışma basıncı 6 bardır. Maksimum akışının hızı 24 saatte 250 litre olarak ölçülmüştür. Maksimum çalışma sıcaklığı 51 derecedir. Ayrıca Ph dengesi 8 ila 9,5 arasındadır. Özellikleri arasında bulunduğu su arıtma cihazı ya da ne için kullanılacaksa o cihaza mineral, kalsiyum, magnezyum potasyum ve sodyum gibi iyi özellikli mineraller eklemesi de vardır. Suyu daha kaliteli yapmaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan suyu saflaştırma özelliğine de sahiptir. Yabancı maddelerden arındırdığı suyu sağlıklı hale dönüştürür. Vücudumuza giren bu su sayesinde hücrelerimiz daha genç kalacaktır.

Alkali Filtre Faydaları

Alkali filtre faydaları öncelikle suyu sağlıklı yapmasıyla başlamaktadır. Suda ki ph seviyesini insan vücuduna en iyi olacak şekilde ayarlamaktadır. Sağladığı yararlı mineraller sayesinde de en çok fayda verimini sağlar. Su arıtma cihazlarında ki bu alkali filtre özellikleri suyun canlılığı ve dokusunu yumuşak içim yapar. Sağlığa ve insan vücuduna faydaları saymakla bitmez.

Alkali Filtre Ne İşe Yarar

 • Alkali filtre ne işe yarar sorusuna cevap olarak suyun içile bilirliğini arttırdığını söyleyebiliriz.
 • Alkali filtrenin ömrü en fazla iki yıldır.
 • Bu yıllar içerisinde içinde bulundurduğu mineral ve faydalı sodyum magnezyumları aralıklı şekilde suya enjekte etmektedir.
 • İçile bilirliğini arttırdığı suyu daha sağlıklı hale getirerek insan vücuduna faydalı kılar.
 • Tüm su arıtma cihazlarında kullanılmaktadır.

Alkali Filtre mi Mineral Filtre mi

Alkali filtre mi mineral filtre mi en çok sorulan sorulardan birisidir. Mineral filtrenin de alkali filtrenin de birden çok yararı bulunmaktadır. 0-12 yaş arası çocuğu olan aileler, mineral filtre kullanmak isteyen yaşlılar veya hamileler, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirebileceği ve vücudun direncini artırabileceği için ürüne daha fazla ihtiyaç duymaktadırlar. Hamilelerin alması gereken mineral ve vitaminleri içerdiğinden çekirdek aileler için tercih sebebidir. Mineral filtrelerin içeriğinde olan Kalsiyum: Kemik gelişimi, osteoporoz ve diş sağlığına faydası bulunur ve su kaybedilirse bunu önler. Magnezyum: Bağışıklık sistemini güçlendirir, böbrek hastalıklarına karşı korur ve kanser riski bulunan hücreleri tedavi eder. Mineral filtrelerin içeriğini içini açarak görebilirsiniz. Yüzde yüz doğal taşlardan oluşan vitamin ve mineral bulunduran mineral filtreler piyasa da kötüleri ile kıyaslanamayacak kadar değerli filtrelerdir.

Alkali Filtre Nedir?

 • Alkali filtre nedir? diye soracak olursanız alkali filtre, ters ozmos yöntemini kullanan sistemlere eklenen bir teknolojidir.
 • Vücuda ihtiyacı olan minerallerin verilmesini sağlar. Yüksek pH'ından dolayı asidik oluşacak etkilerin direncini kırar ve onlara karşı direnç sağlar.
 • Alkali su üretir ve bunun sayesinde metabolizma da ki dengeli çalışmanın devam etmesine yardımı olur.
 • Hücreleri güçlendirir ve vücutta ki besinlerin enerjiye dönüşmesini kolaylaştırır.

Alkali Filtre Özellikleri

Alkali filtre özellikleri magnezyum, kalsiyum, potasyum, sodyum vb. mineralleri suya ekleyerek suyun pH'ını yükseltir. Vücudumuzu alkali hale getirdiğimizde, daha doğru çalışırlar ve besinlerimizi daha iyi kullanırlar. Stres yaptığınızda ya da aşırı fiziksel aktivite yaptığınızda ayrıca enfeksiyonlu hastalık geçirdiğiniz de vücutta asidik bir ortam oluşabilir.

 • Vücuttaki tüm metabolik süreçler dengeli bir pH'a bağlıdır.
 • Suyun düşük pH'ı vücuttan kalsiyum ve sodyumun atılmasına neden olur.
 • alkali filtre özellikleri ve önemi de tam burada ortaya çıkmaktadır. Hassas bir vücudu olan kişilerin içtikleri suya dahi dikkat etmeleri gerekmektedir.
 • Alkali filtreler tam da bu yüzden varlar.

Alkali Filtre Fiyatları

Alkali filtre fiyatları şuanda çok yüksek değildir. Örneğin en ucuz alkali filtre fiyatı 150 Türk Lirası iken en pahalı alkali filtre fiyatı 500 Türk Lirasına kadar çıkmaktadır. Mineral filtreler bu fiyatlardan daha pahalı filtrelerdir. Alkali filtre özellikleri damla şeklinde eczanelerde de satılmaktadır ama büyük hazneye yerleştirilecek bir filtre aranıyorsa internette birçok filtre sitesinde bulunabilir. Fiyatları ortalama olarak aynıdır. 100 milimetrelik eczanede satılan damla alkali düzenleyiciler 25 Türk Lirası ila 100 Türk Lirası arasındadır. Su arıtma cihazının büyüklüğüne göre değişen filtre fiyatları en düşük olarak 150 liradan başlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR