Bel fıtığı masaj aleti bel bölgesinde zaman zaman kalçalara, bacaklara ve ayaklara yayılan ağrıdan şikayet edenler için iyi bir çözüm. Sırt ağrısı, bacak ve kalça ağrısı, karıncalanma ve uyuşma gibi problemleriniz varsa, oturmakta ve yürümekte zorluk çekiyorsanız, hareket etmekte zorluk çekiyorsanız, fıtıklaşmış bir disk için doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır.

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Bölgesel Masaj Yastığı Tüm Vücut Bölgeleri İçin Masaj Aleti

890.00
Vücudun Her Bölgesine Masaj Uygulaması Yaptırmanızı Sağlar. Parmak Masajı Prensibiyle Çalışarak Ovma Tekniği İle Masaj Uygular.

Jade Master Bel Boyun Masaj Aleti

1,750.00
Antik çağlardan beri uygulanan olan Shiatsu, ‘parmakla bastırma’ anlamına gelir. Akapunkturla aynı felseyefe sahip olan Shiatsu masajında, vücudun belli noktalarına elle basınç uygulayarak, o noktadan geçmekte olan enerji akışını, dolayısıyla bağlantılı organları iyileştirmek hedeflenir. Bilimsel olarak bakıldığında Shiatsu, aşırı çalışan sinir sistemini yatıştırarak kan dolaşımını hızlandırır, gerilen kasların salınmasını sağlar ve stresi azaltır.
Bel fıtığı masaj aleti disklerin bel bölgemizde kayması veya yırtılması sonucu, lomber bölge olarak adlandırılan, yük, düşme, ağır yük kaldırma gibi birçok farklı nedenden dolayı var olabilen fıtık için iyi gelir. Bel fıtığı durumunda, vertebralar arasında sıkışan sinirler, sadece bel bölgesinde değil, aynı zamanda kalça ve bacak vuruşlarında da dayanılmaz ağrıya neden olur.
 • Bel fıtığı masaj aleti, ağrıyı kesmek için hafif elektrik akımlarının kullanıldığı bir yöntemdir.
 • Yani bu fizik tedavi yönteminde sinir lifleri deri yoluyla verilen elektrik akımları ile uyarılır.
 • Cihaz pille çalışan küçük bir makinedir.
 • Makineye bağlı kabloların diğer ucunda cilde yapıştırılmış elektrot adı verilen pedler bulunur.

Bel Fıtığı İçin Masaj Aleti

Uygulamadan önce cilt temizlenir. Cihaz çalıştırıldığında, etkilenen bölgede karıncalanma şeklinde hissedilen küçük elektrik akımları üretir. Elektrik akımlarının sinirlerden omuriliğe ve beyne giden ağrı sinyallerini azaltmada etkisi vardır, böylece ağrı ve kasım spazmını hafifletir. Bel fıtığı masaj aleti ile vücudun doğal ağrı giderici molekülleri olan endorfinlerin salınımı uyarılabilir.
 • Ağrı ve kasım kramplarına yol açan birçok problem ve hastalıkta kullanılır.
 • Sırt ağrısı, boyun ağrısı, diz ağrısı, kalça ağrısı, spor yaralanmaları, fıtıklar, kalsifikasyonlar, MAS hastalığı, bel fıtığı masaj aletinin sıklıkla kullanıldığı hastalıklardır.
 • Fizyoterapi programlarında en sık kullanılan tedavilerden biridir.
 • Ev kullanımı için satılan türler de vardır, ancak bu cihazları kullanmadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

Bel Fıtığına iyi Gelen Masaj Aleti

Bel fıtığına iyi gelen masaj aleti, ağrıyı hafifletmek için etkili ve güvenli bir yöntemdir. Bununla birlikte, hastalık üzerinde terapötik bir etki yoktur. Genellikle daha geniş bir tedavi programında kullanılan yöntemlerden biridir. Nadiren tek başına kullanılır. Ağrı giderici etkisi, kapı kontrol teorisi ile açıklanmaktadır. Buna göre, verilen elektrik akımları ağrı sinyallerinin omurilikten beyne iletilmesini engeller. Başka bir açıklama, vücudun doğal ağrı kesiciler olan endorfinleri arttırmasıdır.
 • Kapı kontrol teorisine göre, Bel fıtığı masaj aleti tarafından yayılan elektrik akımları, cildin altındaki a-Beta tipi duyusal sinirleri uyarır, böylece ağrı hissini taşıyan C tipi sinir liflerinin sinyallerinin omurilikten beyne iletilme hızını azaltır.
 • A-Beta sinir lifleri en sık 90-130 Hz frekansındaki akımlarla uyarılır.

Bel Fıtığında Masaj Aleti Kullanımı

Bel fıtığında masaj aleti kullanımı herkes için tek bir etkili yöntem yoktur. Belirli bir kişide en etkili akımın sıklığını ve türünü belirlemek için, başlangıçta birkaç deney yapılabilir. Ağrısını azaltmak, bir kişinin dikkatsiz davranmak için tamamen iyileştiğinden daha fazla yorulmasına neden olabilir. Fizyoterapi ile ağrının azaldığı dönemde vücudun biyomekaniği, hareketlilik ve kuvvet arttırıcı egzersizlerle düzeltilirse, uzun vadeli bir fayda sağlanır.
 • Bel fıtığı masaj aleti akımlarını birbirinden ayıran özellikler dalga formu, darbe süresi, darbe frekansı, patlama veya değil, patlama süresi ve akımdır.
 • Dalga formu simetrik, asimetrik veya simetrik iki fazlı olabilir. Gecikme süresi genellikle 50 ila 400 mikrosaniye arasındadır.
 • Nabız hızı 1-200 Hz arasında değişebilir.

Bel Fıtığı Boyun Fıtığı Masaj Aletleri

İlk olarak, cihaz kapalıyken elektrotlar uygun alana yerleştirilir. Ağrılı bölgenin derisine veya duyusal sinirlerin dağılımına veya akupunktur noktalarına karşılık gelen yerlere yerleştirilebilir. Başlangıçta en düşük elektrik gücü ile çalışır. Ciltte hafif bir karıncalanma hissedilir. Yavaş yavaş akım gücü artar. Yoğunluk, akımın güçlü bir şekilde hissedildiği seviyeye yükseltilir, ancak müdahale etmeyen bir şekilde. Karıncalanma ağrı veya rahatsızlığa neden olursa, akım biraz azalır. Bel fıtığı boyun fıtığı masaj aletleri, ağrının özelliklerine göre farklı akış modellerinde uygulanabilir. Tedavi süresi 15 dakika ile birkaç saat arasında değişebilir. Tedavi tamamlandıktan sonra cihaz kapatılır ve elektrotlar deriden çıkarılır.

Bel Fıtığı için Masaj Aleti

 • Genellikle yan etkilere neden olmayan güvenli bir tedavidir.
 • İnsanların %2-3'ünde kullanılan pedler alerjiye neden olabilir, bu durumda alerjiye neden olmayan pedler kullanılabilir.
Sonraki Makale: Ayak masaj aleti Vikipedi: Bel fıtığı